Yüzünüze Göre Eşarp Seçimi Yapın

Tesettür giyimde eşarp kullanımı hanımların en çok vazgeçilmez ürünüdür. Bu tesettür eşarpların kadınları daha rahat ve zarif gösterme özelliğine göre farklı model ve tarzları vardır. Bu eşarp modelleri rahat ve şıklığından dolayı popüler bir üründür. Eşarp çeşitleri vardır. Bu eşarp çeşitleri daha çok kullanılan ipek eşarbı olarak bilinir. Tamamen doğal olan bu ürün katkı maddesi ve plastik madde yoktur. Bundan dolayı bayanlar daha sağlıklı olduğu için kullanılır. Bundan dolayı bu eşarbın kullanımı artmıştır. Bunun için bayanların yüzlerinin değişik olması tesettür giyimde eşarp seçiminizi yüzünün şekline göre yapın durumu giyimin daha rahat ve daha zarif olmasını sağlar.

Yüz Şekline Göre Modeller Kare Yüzler: Özellikle çenelerinde köşelerin belirgin olması ile dikkat edilir. Bu yüz şekli diğer yüz şekline göre sert yüzlüdür. Yüzünüzü daha gevşek oval olacak şekilde başörtünüzü bağlayabilirsiniz.

Boyun kısmınızı da sıkı bağlamaya özen gösteriniz.

Yuvarlak Yüzler: Bu yüz şekline sahip olan yüzler zayıf olsalar bile toplu görünmekten mustarip olurlar. Çünkü yanaklar dolgun ve elmacık kemikler belirgin değildir. Bu şekilde sahip olan bayanların eşarplarını daha uzun bağlamaları gerekir. Eşarp yüzlerinizin daha bone göstermek için çok daha basık gösterecektir.

Kalp Yüzler: Bu yüzler daha çok alın geniş çene basık olurlar. Genellikle enerjik ve genç görüntü verir. Bu tarz yüzleri olan alnı geniştir. Bu yüzden alnınıza dikkat etmelisiniz ve yüzünüzü dengelemelisiniz. Yüzünüzün daha orantılı bir şekilde göstermek için ön kısmı sivri olarak kullanabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir