Tesettürde Ferace Kombini Nasıl Yapılmalı

Ferace modelleri tesettürlü bayanların yaz mevsimlerinde sıkça tercih ettikleri bir kıyafettir. Tesettürlü giyim için çok uygun olan feraceler çeşitli model ve renkleri ile bayanları zarif gösteren bir unsurdur. Zarifliğin yanında oldukça rahat olduğu için de tesettürlü bayanlarca çok tercih ediliyor.

Klasik Ferace Kombinleri

Ferace modelleri else tipinde de kullanılabilir. Fermuarlı veya boydan düğmeli şekilde de kullanılabilir. Ferace modelinin altına mutlaka bir takım kıyafetler giyilerek kombinlenir. Klasik ferace modelleri, içine giyilecek pantolon veya etek üzeri uzun tunikler ile kombinlenebilir. En çok tercih edilen parçalar ise A kesim kloş etekler, dökümlü salaş etekler ve dökümlü salaş pantolonlar oluyor. Bayanlar için yazın hem daha rahat hem de daha kolay kombinlenir parçalardır. Açık tonlarda klasik feraceler bol kesim de olması sebebiyle bayanları olduğundan daha kilolu göstermektedir. Bu nedenle kilolarından şikayetçi bayanların koyu tonlarda ferace kullanmaları daha uygun olacaktır. Onun dışında her bayanı asil ve sık gösterecek bir tesettür kıyafetidir.

Klasik Feraceler ile Ayakkabı Kombini

Ferace modelleri kullanacak olan kapalı bayanların altına topuklu ayakkabı tercih etmesi tesettür giyim için doğru bir örnek oluşturmaz. Ferace giyerek zaten salaş bir görüntü oluşturan bayanların klasik feraceler ile spor ayakkabı kombini daha doğru olacaktır.

Klasik Feraceler ile Tesettür Kombini

Feraceler ile kombinlenen küçük boy, mini eşarplar bu bol tesettür kombini için uygun görünmez. Klasik feraceler ile şal kombini daha doğru ve şık bir görünüm kazandıracaktır. Şalların dolama yöntemi ile bağlanması feracelerin üstünü yakışan bir görüntü oluşturur. Büyük boy kare biçiminde eşarp da kullanım için doğru bir seçim oluşturur.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir