Tesettürde Basic Ferace Modelleri

Feracenin ne olduğu çoğu kişi tarafından tam olarak bilinmez. Ferace, Osmanlı döneminde Anadolu’da yaşayan Türkler de kadınların çarşaftan önce sokağa çıkarken giydikleri üsttür. Bu elbise, uzun kollu olup yakasız, vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde bol ve genelde siyah renkte olup yere kadar uzanır. Yine amacından çıkmadan çeşitlilik kazanmış ve şık olmak yolunda gelişmiştir tesettürde basic ferace modelleri.

2017 yılında ferace modellerinde yarasa kollar ve tül detayları oldukça fazla kullanılmış. Belden lastikli ve yere kadar uzanan pileler bu yılın getirdikleri arasında. Eskiye oranla feraceler de siyah yapısından sıyrıldı ve yine ağırlığını koruyarak daha canlı bir hal aldı. Yaka kısmında kullanılan ince danteller ve bu yılın trendlerinden olan işlemelerde feracelerde kendini gösterdi. Bel inceliğini ön plana çıkarmak isteyen bayanlar belinde kemer detayı olan feraceleri tercih edebilirler. Ön kısımda kullanılan düğme ve fermuarlar kadar feracenin yan kısmında kullanılan düğme ve fermuarlarda basic ferace modellerinde kullanılanlardan. Mat derilerde feracelerin yaka ve kol kısımlarına renk katan detaylardan.

Basic Feracelerin Kullanım Alanları

Normal de sokakta giyilmek için tasarlanan feraceler artık daha modern ve günümüze göre tasarlanmış. Yani bulunduğu ortama uyum sağlayabilir. Dantel detayı olan feraceler daha abiye bir havada olduğu için muhafazakâr bayanlar için düğün gibi ortamlarda tercih edilebilir.

Basic Feracelerde Renk Seçenekleri

Vişne siyah koyu kahve acı yeşil füme ve lacivert en çok tercih edilen ferace renklerinden.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir