Tesettür Giyimde Yeşil Pantolon Modelleri

Yeşil pantolonlar 2016 bahar modası ile hayatımıza çeşitli modeller ile giren bir parçada ve 2017 bahar modası ile birlikte değişen ve gelişen model seçenekleriyle vitrinlerde yerini almaya devam ediyor. Yeşil renk kolay kombinlenen bir renk olmadığından genel de yanında seçilen renkler soft tonlardadır. Tesettür giyimde yeşil pantolon modelleri ile kombin yaparken de öncelikle pantolon yeşilinin tonu önemlidir. Bahar rengi olan yeşil renk aynı zamanda baharın cıvıltısı ile birlikte insana enerji veren bir renktir. Tesettür giyimde özellikle tercih edilen bol, salaş kesim pantolonlarda da rastladığımız yeşil renkler yaz sıcaklarında hem rahat bir kombin imkanı sunarken hem de daha enerjik ve gösterişli kombinler için vazgeçilmez parçalardan biri haline gelecek.

Yeşil Pantolon İle Doğru Kombinler

2017 yaz modasının trend renklerinden olan yeşil renk, canlı ve parlak bir renk olmasından dolayı herkesin sevmeyeceği ve kullanımı zor olan bir renktir. Bol paça yeşil pantolonlar kombinlenirken üstüne beyaz, gri, su yeşili, krem ve kahve tonlarında bluz seçimleri yapılabilir. Günlük kombinler için yeşil yeterince baskın renk olduğundan üst kıyafet seçimi daha soft tonlarda yapılmalıdır. Sportif bir kombin için altına seçilecek vizon, gümüş renklerde spor ayakkabılar pantolon ile ayrı bir hava katarak hem spor hem şık bir ifade oluşturacaktır. Zıt renk kullanımını tercih eden bayanlar için yeşil pantolonlar saks mavisi ve kırmızı gibi renkler ile kullanılabilir. Günlük ve şık bir kombin oluşturmak için düz kesim yeşil pantolonlar topuklu ayakkabılar ile tamamlanarak şık, şifon gömlekler ile tamamlanabilir. Eşarp seçimi de su yeşili, krem, pudra gibi sakin ve zarif tonlarda seçilerek yeşilin baskınlığı yanında daha yumuşak bir kombin oluşturulur.

Trend Renk Haki Yeşilinin Pantolonda Kullanımı

Son zamanların trend renklerinden biri haline gelen haki renk pantolonlarda da sık sık kullanılıyor. Tesettür giyimde de daha ağır, zarif bir kombin oluşturmak için siyah, beyaz, krem, bordo gibi renkler ile kullanımı tercih edilir. Doğanın ve toprağın rengi olarak algılanan haki yeşili toprak renkleri ile de uyum içindedir. Haki yeşil kendi başına ağır ve koyu bir renk olduğundan sarı, turuncu gibi canlı renkler ile de kullanılabilir. Aynı zamanda haki rengi yumuşatmak için pudra ve krem tonları kullanılarak şık ve zarif giyinmek de mümkün. Eşarp seçimi de kahve ve krem tonlarında seçilebilir. Canlı renkler böyle kombinlerde daha küçük detaylarda tercih edilebilir. Aksesuarlarda kırmızı, sarı, pembe gibi tonlar kullanılarak kıyafete farklı bir hava katılabilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir