Tesettür Giyimde Sadelik

Tesettür giyimde gösterişten uzak durmak ve çok dikkat çekici giyinmemek gerekir. Ama bu demek değildir ki rüküş giyinin. Tabi ki hayır. Hem sade giyinerek hem de kıyafetinizi çanta, takı veya kemer gibi aksesuarlarla detaylandırabilirsiniz. Tesettür giyimde sadelik önemli bir konudur.

Tesettür Giyim Nasıl Olmalıdır?

Tesettür giyim, her şeyden önce vücut hatlarını belli etmeyen, sade ve gösterişten uzak olmalıdır. Bunun yanında tesettür giyimde renk ve ten uyumu da çok önemlidir. Tesettür giyimde ilk akla gelen parça eşarptır. Eşarp seçiminizi yaparken kaygan olmamasına ve sizi terletmemesine dikkat etmelisiniz. Diğer kıyafetleriniz de eşarp ile uyum içinde olmalıdır.

Tesettür Giyimde Sade ve Şık Olunur mu?

Tesettür giyimde sadelik esastır ama fazla abartmamak şartı ile gayet şık da görünebilirsiniz. Tesettür giyimde hem sade hem de şık olmak için, kullanılan renkler çok önemlidir. Mesela bu sezonda altın renkli ve desenli kıyafetler oldukça ön plandadır ve bu renkler aynı zamanda zarif görünmenizi de sağlar.

Bu konuda diğer bir detay da kıyafetlerin vücut tipinize uygun olmasıdır. Mesela uzun boylu olmayanlar dar paça pantolonu tercih etmemelidir. Ya da basenleri olan bayanlar etek ucu lastikli tunik giymemelidir.

Tesettür giyimde sadelik konusunda başka bir ayrıntı da şal ve bone kullanımıdır. Kombin yaparken şal ve kıyafet uyumuna ya da eşarp ve kıyafet uyumuna dikkat edilmelidir. Kullanılan bonenin rengi de oldukça önemlidir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir