Tesettür Giyimde Pantolon Seçiminde Yapılan Hatalar

Tesettür giyim ayrıntıları çok fazla olan bir giyim tarzı olduğu için çoğu kadın giyinirken doğru bilinen yanlışlara kapılıyor. Çok fazla parçayı kullanma, giyimi aksesuarlar ile boğma yapılan hataların başlıca olanları. Bu hatalar içinde neredeyse tüm kadınların hata yaptığı bir konuda pantolonlar. Tesettür giyimde pantolon seçiminde yapılan hatalar içinde başlıca olanları vücuda ve diğer parçalara göre doğru kararın verilememesi. Tesettür giyimde en önemli konulardan biri olan pantolonda yapılan hatalar şıklık için büyük engel teşkil eder.

Vücut Tipine Göre Pantolon

Sadece pantolon değil tüm giysilerde önemli olan vücudunu tanıyarak giyinme pantolonda çok daha fazla önemli oluyor. Çoğu kadının yaptığı hata dar kesimli pantolonları seçmek. Dar kesimli pantolonlar özellikle kilosu fazla olan bayanların kilolarını daha fazla ortaya çıkarırken vücut hatlarını kesmesi nedeniyle de hem tesettür giyime uymaz hem de görüntü olarak kötü bir sonuç alınır. Bu nedenle bayanların kiloları varsa daha bol kesimleri tercih etmeleri yerinde olacaktır.

Giyim Tarzına Göre Pantolon

Tesettür giyim klasik ile sporun çok keskin çizgilerinin olmadığı bir giyim tarzı olması nedeniyle kadınlar tarafından karıştırılır. Pantolonlarda klasiğe yakın bir tarzınız var çok spor kesimli kot pantolonlar yerine pantolon etek benzeri seçimler yapmanız kombini geri kalanı ile uyum yakalamanızı sağlar. İş toplantılarını katılan bir bayanın ütü izi olan pantolonları le klasik tarzını vurgulaması gerekir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir