Tesettür Giyimde Pantolon Seçiminde Yapılan Hatalar

Tesettür giyimde en dikkat edilmesi gereken konulardan birisi pantolon seçimidir. Tesettür giyimin niteliği sebebiyle çok dar, açık saçık tesettürün sebebine aykırı kıyafetler hem komik durabileceği gibi hem de anlamsız hale getirecektir. İlk olarak seçtiğiniz pantolonda çok dar olmamasına özen göstermelisiniz. Vücut hatlarını belli eden seçimler gözede hoş gelmeyecektir. Aynı zamanda seçtiğiniz pantolonlar mümkünse boru paça ve ayak bilekleri gözükmeyecek uzunlukta olmalıdır. Bermuda pantolon seçmemeye özen göstermelisiniz. Kilolu bayanlar daha bol kıyafetler seçerken yanlış renkler kullanmamalı kendisini zayıf gösterecek koyu renkler seçerek daha doğru kombinlere imza atabilirler.

Tunik ile pantolon kullanımı

Pek çok kişi tunik ile pantolon arasındaki mesafeyi doğru ayarlayamamaktadır. Tunik ne çok kısa ne de çok uzun olmalıdır. Tuniğin çok uzun pantolonun ona nazaran kısa olması kıyafetin birbiriyle uyuşmamasına sebep olur ne kadar doğru kumaş ve renk ve tarzda olursa olsun. Güzel dikilmiş bir pantolon kumaşı itibariyle yukarı toplanmamalı oturup kalkarken size rahatsızlık vermemelidir.

Seçtiğiniz pantolonun tarzınızla uyumu

Tarzınız eğer sporsa spor kesim pantolon tercih etmelisiniz. Kot pantolon, bol kesim etek pantolonlar güzel bir tercih olabilir sizin için. Üstünüze giydiğiniz tunik ya da feraceniz eğer daha klasik bir parça ise bunlarla kot pantolonu kombine etmeniz hoş durmayacak tarzınızla bütünlük sağlamayacaktır. Klasik kesimlerde kumaş pantolonlar, gabardin vb. daha şık seçimler daha uygundur.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir