Tesettür Giyimde Mürdüm Eriği Rengi

Modada renklerin tercihi mevsimlere göre yapılır. Kışın koyu renklerin çok fazla tercih edilmesinin yanı sıra yazın da açık renkler daha çok ön plandadır. Bazen her hava koşuluna ve her mevsime uyacak joker renkler bulunuyor. Bu renklerden biri de mürdüm eriği rengidir. Kış aylarında star renk olarak kullanılırken yaz aylarında da en çok sevilen, trend renklerden biridir. Mürdüm eriği rengi kombinlenirken aslında birkaç küçük püf noktaya dikkat etmek gerekir. Nötr renkler ile güzel uyum içindeyken zıt renklerin uyumunu yakalamayı sevenler için koyu yeşil tonlarıyla da kullanıldığında güzel bir görünüm oluşturur. Tesettür giyimde mürdüm eriği rengi, uyumlu renklerin yanında star parçaların rengi olarak tercih edilebilir. Eşarpta veya çanta gibi parçaların seçiminde en çok tercih edilen dikkat çekici bir renktir.

Vazgeçilmez Siyah Renk İle Kullanımı

Siyah her stilde her renkte uyum sağlayan ve asil olarak bilinen renklerden biridir. Tesettür giyimde abiye modellerinde çok fazla sevilerek kullanılan ren günlük hayatta da kullanılan trend renklerden biri olmuştur. Mürdüm rengi ön plana çıkarmak için siyah renk ile kullanımı doğru olabilir. Siyah ağırlıklı bir kombin mürdüm renk hırka veya pardösü ile kullanıldığında daha şık ve farklı bir görünüm elde edilir. Veya sıcak havalarda siyah bir kombin tercih edildiyse mürdüm renk eşarp kullanımı ile dikkat çekici bir hava oluşturulabilir. Veya sade ve siyah bir kombin kullanıldıysa eşarpta desenli ve mürdüm renklerin ağırlıklı olduğu eşarp seçimi daha güzel bir görüntüye ulaştırır.

Zıt Renkleri Tercih Edenler İçin Koyu Yeşil İle Kullanımı

Koyu yeşil ve mürdüm rengin birlikte kullanımı farklı bir hava oluşturmayı seven ve dikkat çekmek isteyen bayanlar için tercih edilebilir. Kışın farklı renkleri beraber kullanmak isteyen bayanlar için mürdüm renk kombin ile koyu yeşil kaban tercih edilebilir. Veya özel günlerde tercih edilecek mürdüm rengi abiye elbise ile koyu yeşil eşarp seçimi dikkat çekilmelerinde etkilidir. Sıcak havalarda tek parça mürdüm rengi elbise tercihi ile koyu yeşil eşarp veya çanta kullanımı farklı bir kombin oluşturur.

Mürdüm Eriği Renginin Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mürdüm eriği rengini farklı renklerle kullanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken renkler mavi tonları, kahverengi, kırmızı ve bordodur. Mürdüm eriği rengi bu renkler ile kullanılabilir, fakat mürdüm eriğinin yanında daha küçük detaylarda kullanılması daha doğru olur. Özellikle abiye seçimi mürdüm eriği renginden yana olursa, küpe, ayakkabı veya çanta seçimi mavi, bordo, kahverengi veya kırmızı tonlarda olabilir. Abiye seçimi desenli, işlemeli taşlı bir modelse farklı renklerin kullanım daha az ve küçük detaylarda seçilmelidir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir