Tesettür Giyimde Mor Başörtüsü Modelleri

Tesettür giyimin en çok dikkat edilmesi gereken aksesuarlarından birisi başörtüsüdür. Tarzınızın doğru ve şık durabilmesi için başörtüsü doğru ve kaliteli seçilmelidir. Kaliteli renk ve modelleri giyim tarzınızla birleştirdiğiniz zaman kendinize yakışan en doğru şıklığı yakalamış olacaksınız. Renklerin uyumuna da dikkat ederken tesettür giyimde mor başörtüsü modellerini kombine ederken krem rengi, açık lila beyaz gibi tonlar sizler için uygun bir alternatif olacaktır.

Başörtüsünde Kullanılan Kumaşlar

Başörtüsünün kumaşı güneşe maruz kaldığında bozulmayacak yapıda, kolay yıkanabilen ve ütülenebilen bozulmayan kumaşlar tercih edilmelidir. Kumaş olarak ipek, koton şallar daha çok tercih edebileceğiniz şal ve eşarp olmalıdır. Naylon malzemeler terletme yapacağı gibi saç sağlığınız için de sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. Alacağınız başörtüsünü ilk olarak kombine edeceğiniz kıyafetlerinizi düşünerek almalısınız aynı zamanda fiyat uygunluğundan ziyade kalite ve kullanışlılık bakımından en uzun süre kullanımı sunabilecek marka ve modeller tercih etmelisiniz

Başörtü Modellerini Tarzınıza Uygun Tasarlayın

Başörtünüzü bağlama şekliniz tarzınızın nasıl olması gerektiğini de gösterecektir. Spor giyimlerle abartılı yüksek bağlama şekilleri uyum sağlamamaktadır. Daha sade ve spor şıklığını bir arada bulundurabilirsiniz. En küçücük bir detay dahi sizin tarzınızda yaratmak istediğiniz düşünceyi zayıflatabilir. Baş örtünüzün modeli klasik yada spor giyim tarzınıza dair bir ipucu oluşturmaktadır. Günlük kullanılan başörtüsü daha sade ve daha ışıltısız olmalıyken özel günleriniz için parlak pırıltılı kumaşlar tercih etmek daha yerinde olacaktır. Başörtü de mor renk kullanımı oldukça zordur. Mor rengi kombine edeceğiniz renkler bulmak sizi sıkıntıya düşürebilir. Mor rengi siyahla da kombine edebileceğiniz gibi tamamıyla tek renk olmaktan ya da çok karmaşık renklerle bir arada kullanmaktan uzak durmalısınız. Hem renkler uyumlu gözükebilmeli hem de göz yorup boğucu bir hal almamalıdır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir