Tesettür Giyimde Mavi Nişan Elbiseleri

Tesettür; bayanların İslam kuralları doğrultusunda giyinmeye özen göstermeleri durumudur. Tesettür giyim; el, ayak ve yüz dışında bayanların her yerlerini örtmeleri olacaktır. Örtmenin yanı sıra geniş kıyafetlerle de vücutlarının hatlarının da kapanması sağlanmalıdır. Sonuç olarak kişilerin tesettüre girmesi demek kendilerini dışarının dikkatinden uzaklaştırmak olmaktır. Bayanların tesettürlüsü de olsa özel günlerde şık abiyeler giymek isteyeceklerdir. Bu yüzden de tesettür giyimde mavi nişan elbiseleri çok fazla tercih edilecektir.

Tesettür Giyimde Abiye Modelleri; içerisinde çok farklı modellerin bulunması mümkün. Renk ve model olarak binlerce model arasından bayanların seçim yapması zor olmaktadır. Model olarak daha bol ve vücudu sarmayan modeller tercih edilebileceği gibi genç tesettürlü bayanların oturan modelleri tercih etmeleri de mümkün olabilecektir. Son zamanlarda nişan, düğün, parti vb. ortamlarda genç tesettürlüler balık elbise modelini çok fazla tercih etmektedirler. Aynı zamanda prenses model abiyelerde çok fazla tercih edilmektedir.

Tesettür Abiyelerde Renk Seçimi; tesettür modellerde de artık açık modeller gibi her renk kullanılmakta olup; renklere ve kullanacak kişinin fiziğine uygun modellerle birleştirip çok hoş bir görüntü de elde edilmektedir. Özel gün ve gecelerinde şık ve zarif görünmek isteyen kişilerin sıklıkla başvurdukları abiye kıyafetlerinde seçim yapılırken özellikle dikkat edilmesi gereken renk seçiminin ten rengine uygun olacak şekilde yapılması olduğu gibi; fiziki özelliklere uygun olacak modelin seçilmesi de yerinde bir karar olacaktır. Sonuç olarak kilolu ve boyu kısa bir kişinin balık elbise tercih etmesi ne kadar yanlış olacaktır. Gece kıyafetleri içerisinde renk seçimi yapılırken mevsimde göz önüne alınmalıdır. Sonuç olarak kış ayında abiyelerde koyu renklerin daha az tercih edildiği bilinmektedir. Şık ve zarif görünmenin en önemli yöntemi kendi özelliklerini tanımak ve bu özelliklere uygun olacak seçimlerin yapılmış olması olacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir