Tesettür Giyimde Kırmızı Eşarp Modelleri

Giyimde renklilik denilince aklımıza ilk olarak kırmızı renk gelir. Bayanlar canlı rengi ve albenisine kapılarak kırmızı rengi elbiselerinde,aksesuarlarında ve eşarplarında kullanmaktalar.Özellikle bayanlar arasında bir araya gelinecekse ya da özel bir davet varsa ilk düşünülen renk kırmızıdır.

Kırmızı Rengin Sezonu Var mıdır?

Bazı renklerin sezonlarda ağırlıklı olarak kullanıldığını biliyoruz. Kırmızı renk ise sonbahar veya ilkbahar kreasyonlarında kullanılan bir renk olmasına rağmen ilkbahar kreasyonunda daha sıkça kullanılmaktadır. Ancak eşarpta kırmızı rengin kullanımı için sezon ayrımından bahsedemeyiz. Her sezonda kullanılabilmektedir.

Sade renkte bir kıyafetinize kırmızı bir eşarp bağlayarak tekdüzeliği bozabilirsiniz. Bu kırmızı renkte eşarp %100 kırmızıdan oluşabileceği gibi farklı renklerin harmanıyla da oluşabilir.

Kırmızı Eşarp İle Uyumlu Olabilecek Renkler

1)Kırmızı ile siyahın uyumu göz ardı edilemez. Görünüşünüzde asilliğin oluşmasına neden olan iki renk. Her iki tonun dengeli ve uyumlu kullanılması durumunda şık görünüm kazanırsınız.

2)Kırmızı ile beyaz uyumu. Kırmızının cazibe ve canlılığını dengeleyen saflığın sembolü beyaz kullanımı güzel bir uyum sağlar.

3)Renklilikten yana iseniz kırmızı ve maviyi bir arada kullanabilirsiniz.

Kırmızı Eşarp İle Oluşturulabilecek Modeller

Yuvarlak yüze sahipseniz yüzünüzü daha ince göstermek için bonenizi alnınızın sonuna kadar çekin. Eşarbınızı oval şekilde takın. Eşarbınızı üçgen oluşturacak şekilde içeriye katlayın. İki ucunu bir araya getirin ve bir iğneyle tutturun. Her iki ucundan alacağınız eşarbı arkaya bağlayarak oval şekilde tamamlayın.

Oval yüze sahipseniz yüzünüzün avantajını ortaya çıkarmak için tek renkte eşarp kullanmalısınız. Boynunuza bağladığınız yeri biraz bol bırakmalısınız. Eşarbınızı yandan kıvırarak kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen bir yüze sahip iseniz yüzünüzün keskin hatlarını bağlama şeklinizle yumuşatabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir