Tesettür Giyimde Gömlek Etek Kombini

Gömlek seçiminde uzun boylu görünmenin tüyoları; Tesettür giyimde gömlek etek kombini tarzlarıyla farklılık yaratmak isteyenler için kurtarıcıdır. Gömlek seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar: Kişinin boyu, gömleğin uzunluğu, eteğin veya pantolonun modeli ve kişinin kilosu dur. 1.60’ın altındaki bayanlarda gömlek etek kombini hazırlanırken gömleklerin boyu kesmemesi için bel hizasında kullanılması ve bel oyuntulu olarak tercih edilmesi kişinin boyunu uzun gösterecektir aynı zamanda bel oyuntusu sebebi ile daha orantılı bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Basen Problemi Olan Bayanlara Öneriler

Basen problemi olan bayanlar için ise uzun cap modeller ile birlikte A kesim etek modelleri tercih edilmeli ve basen bölgesi kapatılarak fazlalıklar gizlenebilmektedir.

Gömlekleriniz dar kesim ve belden oturtmalı ise kiloş, pileli, bol kesim etekler tercih etmelisiniz bu sayede bütünlüğü yakalamış olacaksınız. Gömlekleriniz cap ve daha bol kesim ise tam tersi dar kesim etekler ile kombinlemek daha şık bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Tek Renk Elbiseler Tercihiniz Olsun

Etek seçimlerinizde genel olarak kumaş kullanmayı seviyor ve dar kesimleri tercih ediyor iseniz yapmanız gereken tek renk bir etek kullanarak desen ve renk yoğunluğunu gömleğinize vermek olmalıdır bu sayede renk karmaşası yaşamamış ve göz yormamış olursunuz, Penye tarzı daha yumuşak parçalardan etekler kullanmayı tercih ediyorsanız; Kombininizi daha da sporlaştırmak için elbise olarak da tercih edilen gömlekleri tercih etmeniz hoş bir görüntü elde etmenize yardımcı olurken yaz aylarında çok rahat kullanabileceksiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir