Tesettür Giyimde Geometrik Krep Şal

Tesettür Giyimde Geometrik Krep Şal kullanmak, dışarıdan bakan birine hoş, zarif ve görsel bir haz verir. Ayrıca giyilen elbise ile uyumuna da dikkat edilirse mükemmel bir kombin olur. Tesettür Giyimde Geometrik Krep Şal‘ın detaylarını anlamak için Krep’in özelliklerine, dikimine, bakımına ve kreple uyumlu giysileri açıklamak önem arz etmektedir.

Krep Kumaş Özellikleri

Krep (çoğunlukla heceli küpe), ağırlık ve matlığa göre değişen dokunmuş birer kumaştır. Krep özellikle hazır giyim sektöründe kullanılan iyi işlenmiş bir örtüye sahiptir. Krep kumaşı sıklıkla bir miktar kırışık ya da zerrecik halinde yüzey özelliklerine sahiptir ve bunun biraz dokunması kabadır. Bunun nedeni, kumaşın krep ile dokunduğu ipliğin türünden kaynaklanmasıdır. Krep iplikle dokunmuş krep kumaşlarda bazen buruşuk doku oldukça belirgindir ve uzaktan çıplak gözle görülebilecek netliğe sahiptir.

Krep Nasıl Dikilir?

Krep bir bakıma istikrarlı bir kumaştır. Georgete ve poli krep dayanıklı ve dikilmesi kolaydır. Bununla beraber, kullanılan kumaş ne kadar çok hafif olursa,“şekli değiştirme” ‘ye o kadar meyillidir.

Krep Bakımı

Krep bakımının doğru yapılması, kumaşınızın lif dökülmesine bağlıdır. İpek veya yün krepleri, elyaflara oranla hassas olduğundan dikkatli kullanılmalıdır. Bu tip krepleri yalnızca elde yıkama ile veya kuru temizleme aracılığı ile temizlemek uygundur.

Kreple Uyumlu Giysiler

Krep kumaşı akıcı, sarı renkli bir kumaş gerektiren herhangi bir kıyafet için çok uygundur. Bu, bluzların, eteklerin ve giysilerin hepsinin krep kumaşı ile mükemmel şekilde dikilmiş olduğu anlamına gelir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir