Tesettür Giyimde Eşarp ve Elbise Uyumu

Tesettür giyimde eşarp elbise uyumu konusunda pek çok detaya dikkat edilmesi gerekir. Giyilen kıyafetin uygun olması dışında şık görünmesi de gerekir. Bu nedenle tesettür giyimde kullanılan aksesuarlar, eşarp veya şallar, yapılan makyaj ve çantaların da bir uyum içinde olması ve bütünlük sağlaması gerekir. Bu bağlamda en önemli parça uygun bir eşarp seçmektir. Tesettür elbiselerle eşarp uyumu oldukça önemli bir konudur. Çünkü kıyafetinize uygun olmayan desen ve renkte bir eşarp kullanmanız itici görünmenize neden olabilir. Öte yandan, kullandığınız eşarbın sade ya da desenli olması da seçtiğiniz kombin açısından çok önemlidir.

Eşarp Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eşarbınız ve kıyafetinizin uyumlu olması için ilk olarak, eşarp seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları ve renk tonlarını incelemeniz gerekir. Şöyle ki, kıyafetinizdeki renkler çok canlı ise, kullanılan eşarbın daha sade ve yumuşak tonlarda olması gerekir. Aynı renk kullanılması boğucu bir görüntüye neden olur. Bunun yerine eşarp elbise uyumu için tesettür elbise modelleri seçerken, zıt renklerden yararlanabilirsiniz. Böylece, daha uyumlu bir kombin oluşturabilirsiniz.

Tesettür giyimde eşarbınızla uyumlu elbise modelleri konusunda, eşarp alırken dikkat etmeniz gereken başka bir konu da eşarp kumaşıdır. Saten eşarp modellerini günlük hayatta kullanmak doğru değildir. Günlük hayatta, çoğunlukla tivil eşarp modellerini tercih etmemiz gerekir. Saten eşarp modellerinin ise özel gecelerde, düğünlerde, nişanlarda veya davetlerde tesettür abiye elbiselerle kullanılması daha doğru olacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir