Tesettür Giyimde Desenli Elbise Modelleri

Tesettür giyimde elbise modelleri son derece yaratıcı ve etkileyici güzelliktedir. Desenli elbise tercih edildiğinde dikkat edilmesi gereken bazı kurallarda bulunuyor. Tesettür giyimde desenli elbise modelleri seçerken bu kurallara çok edilmesi gerekiyor.

Desenli Tesettür Elbisede Kombin Yaratma

Tesettür elbise eğer desenli ise mutlaka düz renk eşarp kullanılması gerekir. Hem elbise hem eşarp desenli olursa hoş olmayan görüntüler ortaya çıkar. Elbisenin üzerine hırka giymek gerekiyorsa o da düz renk olmalıdır. Eşarp ve hırka düz renk olacak ancak mutlaka elbisenin deseninin içinde yer alan renklerden biri tercih edilmelidir. Bu şekilde olursa eğer giysiniz bütünlük kazanacaktır. Örneğin, elbise siyah, beyaz, kırmızı çiçek desenli bir elbise ise üzerine mavi hırka giyilmesi hoş olmayacaktır. Böyle bir desenli elbisede siyah, beyaz ya da kırmızı düz renk hırka tercih edilmelidir.

Desenli Elbisede Aksesuar Kullanımı

Tesettür desenli elbise kombininde en önemli aksesuar eşarptır. Sonrasında ayakkabı ve çanta gelir. Örneğin siyah, beyaz, kırmızı çiçek desenli bir tesettür elbise de mümkünse kırmızı bir baş örtüsü tercih edilebilir. Siyah çanta ve ayakkabı olabilir. Ya da tam tersi beyaz baş örtüsü kırmızı ayakkabı çanta olabilir. Renk uyumu mutlaka elbisenin deseni içinde yer alan renklerle tercih edilmelidir. Ve elbisenin deseni dışında diğer her şey desensiz olmalıdır. Baş örtüsü, hırka ya da ceket, ayakkabı, çanta hepsi desensiz olmalıdır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir