Tesettür Giyimde Desenli Bluz Modelleri

Tesettür ve açık bayanlarında tercihleri arasında olan desenli bluzlar oldukça rahat olması sebebiyle daha çok kullanılır. Tesettür giyimde desenli bluz modelleri farklı model ve renk seçenekleri ile göz doldurmaktadır.

Tesettürde Hangi Model Bluz Tercih Edilmelidir?

Desenli bir bluz tercih edecekseniz alt giyiminiz düz renk olmalıdır. Renkler açıklı koyuluk olacak şekilde uyum içerisinde, takılar sade seçilmelidir. Trend olan nakışlı gömlekler, kol kısımları fırfırlı ya da volenli gömlek modelleri her tür kesimden kadının severek giydiği, sokağa çıktığınızda neredeyse birçok kadında rastlayabileceğiniz modeller arasındadır. Uyum yakalamak için bütün olarak değerlendirme yapılmalıdır. Başörtüsünden, ayakkabısına kadar her detay tamamlayıcıdır. Karışıklığı, göz yorgunluğunu engellemek için çiçek desenlerinden kaçınmalı genelde geometrik desene ağırlık verilmelidir.

Tesettür Giyimde Desenli Gömlek Modelleri

Gömleklerin özellikle yaka ve kol kısımlarına dikkat çekmek amaçlı fırfırlı, minik ya da tek bir desen ağırlıklı gömlekler düz renk bir etek ile kombin edildiğinde çok şık bir hava yaratmaktadır. Özellikle pudra renkleri kadını daha berrak göstermekte, sadeliğini ön plana çıkarmaktadır. Gömleklerde tek düze bütün kumaşın aynı desen ile kaplanması karışıklık yaratacaktır. Bu yüzden gövde kısmı düz renk kol ya da yaka detaylarında hareketlilik olan gömlekler tercih edilmelidir. Yine aynı şekilde dantel detaylı göğüs ya da kol kısımlarında olan gömlek ya da bluzlarda tek başına bile şıklığı yakalar. Kumaş kalitesi dantelli bluzlarda çok önemlidir. Basit bir kumaş dantelin alıcılığını yok edip basit bir havaya bürüyebilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir