Tesettür Giyimde Bone Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Kullanılan boneler eşarbın saçınızda daha iyi durmasını ve sizin de rahat etmenizi sağlamaktadır. Eğer tesettür giyimde bone kullanımı nasıl olmalıdır? Sorunun cevabını merak ediyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız. Boneniz eşarbın altında ne kadar az gözüküyorsa o kadar güzel bir sonuç elde edersiniz. Pek çok kumaştan bone bulmak mümkünken son zamanlarda ipek boneler yerine artık penye boneler daha iyi kullanım sağlamaktadır.

Bone Kullanımında Renk Seçimi

Bonenizin rengi taktığınız eşarp ve kıyafetinizle uyum sağlamalıdır. Çok zıt renklerde olup sırıtmamalıdır. Bunun yerine eşarbınızın renklerinin tonlarında bir bone seçebilirsiniz ufak ton farkları olmasında hiç bir sakınca yoktur. Renkli boneler eskisi kadar moda olmaması sebebiyle sizin daha da kötü görünmenize sebep olabilir.

Tesettür Giyimde Bone Seçimini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boneninizin başınızı ağrıtmayacak sizi sıkmayacak ölçülerde olması gerekir. Çok gergin lastikli boneler kayma yapabilir, örtünüzün altında kötü bir görüntüye sebep olabilir bunun yanında boyun ve baş ağrısı da yapması muhtemeldir. Hem sağlık açısından hem de görüntü açısından baş ölçünüzle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Aynı zamanda bonenin kumaşının sizi terletmemesi bundan kaynaklanacak kaşıntılara yol açmaması gerekir. Saçların sağlığı için nefes aldıran yapısıyla kaliteli kumaşlar tercih edilmeli kullanım ve müşteri memnuniyeti odaklı markaların ürünleri tercih edilmelidir. Tüm bu unsurlar sizin daha sağlıklı, daha güzel bir görünüme kavuşmanıza yetecektir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir