Tesettür Giyimde Abiye Kıyafet ile Başörtüsü Uyumu

Tesettür giyim bir bütündür ve bu nedenle her bir parçası ayrı bir önem taşır. Eşarptan elbiseye yahut kabana her bir parçanın tesettür giyime uygun ve uyumlu parçalar olması gerekir. Siz de tesettürlü bir bayansanız ve eşarp seçimlerinizi kıyafetinize ve zamana göre nasıl seçeceğinizi düşünüyorsanız, tesettür giyimin birkaç püf noktasını öğrenmelisiniz. Tesettür kıyafet günlük, mevsimlik ve özel günlerde giyilmek üzere pek çok çeşide ve modele dayanıyor. Bir de tesettür giyimin bir modası bulunuyor. Siz de tesettür giyimde abiye kıyafet ile başörtüsü uyumu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız verilen tüyolara kulak kabartın.

Abiye Kıyafet ile Başörtüsü Uyumu Nasıl Yakalanır?

Özel gün yahut gecelerde, bir düğün yahut davette giyeceğiniz tesettür kıyafetler elbette günlük giydiklerinizden farklı olacaktır. Günlük tesettür kıyafetleriniz daha sade ve kumaşları daha farklı iken, bir gece davetinde giyeceğiniz kıyafet bir abiye olacak ve ona göre kullanacağınız aksesuarlar değişiklik gösterecektir. Başörtüleri de hem bir tesettür gerekliliği hem de bir aksesuar aracıdır. Abiyeniz ne kadar şık ve zarif olursa olsun onu bir başörtüsü yahut eşarp tamamlayacaktır. Dilerseniz abiyenin üzerine bir şal da tercih edebilirsiniz. Bu seçimler mevsime göre değişiklik gösterecektir. Kışın daha pamuklu ve kalın başörtülerini seçebilecekken, yazın daha ince ve terletmeyen kumaşlardan üretilmiş eşarplar seçilecektir. Gündüz ise daha sade başörtüleri tercih edilirken, gece daha parlak bazen de saten başörtüleri seçilebilir.

Abiyenizin modeli ne olursa olsun eğer sade ise daha gösterişli bir başörtüsü seçebilirsiniz. Sade abiyelerde genellikle taşlı eşarp ve şallar da kullanılabiliyor. Eğer abiyeniz sade ise desenli ve hareketli bir şal kullanmanız da mümkün olacaktır…

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir