Hareketli Pantolonların Tesettür Modasında Yansıması

Tesettür giyim kapsamında en çok kullanılan parçalardan biri pantolondur. Pantolonlar birçok kumaş, renk ve model ile rahatça kombinlendiğinden her mevsim sıkça tercih edilen bir unsurdur. Tesettür modasında en çok tunik ile tamamlanan pantolonlar, gömlek ve triko bluz ile de kombinlenebilir. 2017 bahar koleksiyonunda yer alan desenli pantolon modelleri yaza da damgasını vuracak. Desenli boru paça ve bol kesim pantolonlar sade, tek renk üst kıyafet ile kombin edilebilir. Pantolon deseninde kullanılan renklerden bir şal seçimi ile kombin tamamlanarak aksesuarlar ile daha şık bir görüntü oluşturulabilir.

Boru Paça Pantolon Kombinleri

Tesettür modasında desenli boru paça pantolonlar en iyi tunikler ile tamamlanabilir. Tunik modelinin ve kumaşının seçimi ile kombinlenen pantolonun birçok yerde kullanımı mümkündür. Mesela beyaz zemin üstüne floral, çizgili desenler ile oluşturulan bir pantolon seçimi; desenlerde kullanılan bir renkten canlı renkte bir tunik seçimi ile tamamlanabilir. Başörtüsü seçimi beyaz renk veya soft renklerde yapıldığında bayanı zarif gösteren bir kombin oluşturur. Aynı zamanda koyu renk bir zemin üstünde kullanılan desenler ile canlı renk bir tunik kombinlendiğinde daha ciddi bir ortam için uygun bir kombin olabilir. Gidilecek yere uygun çanta ayakkabı seçimi yapılarak romantik, modern, spor tarzlarda kombin oluşturulmalıdır.

Bol Kesim Pantolon Kombinleri

Tesettür modasında kadınların rahat kullanım nedeniyle tercih ettikleri bol kesim pantolonlar tunikler ve gömlekler ile tamamlanabilir. Çizgili desende seçilen bol kesim pantolon düz renk asimetrik bir gömlek ile tamamlanarak şal seçimi de ton-sür-ton uyumuna göre yapılmalıdır. Böyle bir kombinde dikkat çekecek ana unsur bol kesim desenli pantolon olacağından diğer parçaların seçimleri daha sade ve çok patlamayacak renklerde olmalıdır. Hem kolay bir kombin olacak bu pantolon seçimleri ile şıklığı yakalamak da çok kolay olacaktır. Bayanın gideceği yere göre altına dolgu topuk ayakkabı giyerek boyunu yükseltebilir veya spor ayakkabı seçimi ile spor ve günlük bir kombin oluşturabilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir