Dar Paça Pantolonun Tesettür Giyimde Kullanılışı

Tesettür giyim kapalı bir giyim tarzı olup, bu tarzda giyim şeklini tercih bayan sayısı çoktur. Çok tercih edildiği için tesettür giyim marka ve mağaza sayısı da çoğunluktadır. Bu yıl günümüz modasında bayan giyimde pantolonlar dar paça olarak kullanımı sıklık ile görülmektedir.

Tesettür giyim tarzı tercih eden bayanlarda pantolon giyen bayan sayısı oldukça fazladır ve bu bayanlar modaya uygun pantolon tercih etmektedir. Fakat dar paça pantolon kesim olan pantolonlar genelde vücudu saran modellerdir. Tesettür giyim kapalı bir giyim tarzı olduğu için bu şekilde pantolon giyen bayanlar bir takım şeylere dikkat ederek bu pantolonları giymektedir.

Dar Paça Pantolon ve Tesettür Giyim

Yukarıda da dediğimiz gibi bu yıl oldukça tercih edilen dar paça pantolonlar tamamen dar kesim olup vücudu sarmakta vücut hatlarını belli etmektedir. Bu şekilde pantolonları tesettür giyim tarzı olan bayanlarda giymekte ama bir takım ayrıntılara dikkat etmektedirler. Bu pantolonların üzerine uzun tunik gömlekler giymekteler. Birçok tunik modeli vardır. Diz hizasının az üzerinde ya da diz hizasının az altında tunikler tercih edilmektedir. Bazıları ferace denilen uzun giysileri bu pantolon modellerinin üzerine tercih etmekteler. Feraceler uzun hafif bol kesim vücut hatlarını belli etmeyen türde pardesüye benzeyen ama daha ince kumaştan imal edilmiş kıyafet türüdür. Bu şekilde dar paça pantolon giyen tesettür giyim tarzına sahip birçok kişi bulunuyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir